Tydzień z Eveline- LactaMEDWitam serdecznie w drugim dniu tygodnia z Eveline. Pierwszy post dotyczył kolorówki, dziś zajmiemy się pielęgnacją. Przedstawię Wam produkt, który dopiero od niedawna gości w asortymencie Eveline Cosmetics, a który w pakiecie do testów bardzo mnie zaskoczył. Być może przypadnie Wam do gustu. 

LactaMED to hipoalergiczny żel do higieny intymnej. Pielęgnacja okolic intymnych bywa kłopotliwa. Tradycyjne żele myjące nie zawsze się tu sprawdzą. Podrażnienia, czy uczulenia wywołane nieodpowiednią nieodpowiednią higieną mogą być naprawdę uciążliwe. Warto więc zaopatrzyć się w coś, co zapewni nam kompleksową ochronę tej wrażliwej strefy. 
O żelu...

Zrecenzowanie żelu do higieny intymnej przychodzi mi z pewną trudnością. Jeśli mam być szczera, nigdy nie miałam szczególnie dużych oczekiwań od produktów tego typu, a na mojej półce pojawiały się płyny, pianki bądź żele wielu różnych marek. Do żadnego z nich nie zapałałam tak wielką sympatią, aby związać się z nim na stałe. Bez zbytniego entuzjazmu podeszłam też do testowania LactaMed-u. Po zużyciu 3/4 opakowania mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że spełnia on swoje zadanie. Stosowany do codziennej higieny łagodnie myje, odświeża i zapewnia przyjemny, neutralny zapach. Jak przystało na produkt antyalergiczny, nie uczula. Doskonale sprawdzi się w czasie menstruacji, podczas kuracji antybiotykowych, kiedy tak łatwo o infekcje okolic intymnych, czy dla osób intensywnie uprawiających sport, zapewniając uczucie czystości i pełnego komfortu. 


Skład...

Przyglądając się składowi żelu znajdziemy w nim min. D-panthenol, alantoinę, wyciąg z aloesu, czy pałeczki kwasu mlekowego. Wszystkie te składniki działają na skórę kojąco i regenerująco. Zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych i zmniejszają ryzyko wystąpnienia infekcji.  Zapewniają odpowiednie nawilżenie i pomagają przywrócić naturalne pH. 


A poza tym...

Na pochwałę zasługuje gęsta, kremowa konsystencja. W przeciwieństwie do płynów, które tryskają na prawo i lewo, LactaMed jest bardzo treściwy. Dozując go mamy pełną kontrolę zużycia, a dzięki temu opakowanie wystarcza na dłużej. 

Cena za 250 ml tego produktu to ok 13 zł

Podsumowując, jest to dobry produkt w przystępnej cenie. Nie mogę powiedzieć, że przywiązałam się do niego i już zawsze będzie gościł w mojej łazience, aczkolwiek jest on wart polecenia. Obietnice producenta są spełnione, a sam produkt działa bez zarzutu. Jeśli wciąż nie macie ulubieńca w tej kwestii, warto przyjrzeć się bliżej.


2 komentarze: