Inspiracje stycznia!


Pierwszy miesiąc nowego roku minął w mgnieniu oka. Przyszła więc pora na rozpoczęcie nowego cyklu- inspiracji miesiąca. W założeniu ma to być mieszanka tego, co "wpadło mi w oko" w ostatnich tygodniach. Znajdziecie tutaj dosłownie wszystko- od mody i kosmetyków przez muzykę, kino, aż po elementy sztuki. Wszystko to, co w jakiś sposób mnie zainspirowało. Mam nadzieję, że z przyjemnością będziecie śledzić moje małe podsumowania.  Tym samym zapraszam na część pierwszą- inspiracje stycznia!
1. RADZKA RADZI: TOBIE DOBRZE W TYM!
Myślę, że pierwsza pozycja nikogo nie zdziwi. Książka wrocławskiej vlogerki, Magdaleny Kanoniak, święci triumfy już od później jesieni. Tak się stało, że trafiła w moje ręce jako jeden z prezentów gwiazdkowych. Powyżej znajdziecie link odsyłający do mojej recenzji tejże książki. A po krótce mogę powiedzieć, że po prostu cieszy oko. Każda estetka będzie zauroczona akwarelowymi ilustracjami i ogromem stylizacyjnych propozycji. Oprawa graficzna to jedna z największych zalet poradnika.  Na jednym ze spotkań autorskich Radzka określiła książkę jako youtube'owy kanał w pigułce i trudno się z tym nie zgodzić. Sama treść może u wymagających pozostawiać pewien niedosyt, natomiast czuć tutaj modową pasję i charyzmę autorki. 2. MAKEUPVIDEOSSInstagramowy profil makeupvideoss odkryłam stosunkowo niedawno, ale stał się on dla mnie kopalnią inspiracji. Cały fenomen polega na tym, że w trwających często kilkanaście sekund filmikach przedstawione są tutoriale makijażowe. Jest to idealne miejsce dla wszystkich dziewcząt, które tak jak ja pracują nad swoim warsztatem. Znajdziemy tutaj dosłownie wszystko- od trików, jak wyrysować podstawową jaskółkę, aż po make-up'owy art. 


3. JOANNAGNIADY.COMPozostając w temacie art, chciałabym Was z całego serca zachęcić do zajrzenia w podany wyżej link. Autorka strony, Joanna Gniady, jest wrocławską ilustratorką, a zarazem historykiem literatury. Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w jej zajęciach i muszę przyznać, że były one najciekawszymi w czasie moich studiów. Kobieta- fenomen! Jej styl, sposób bycia, pasja z jaką potrafiła opowiadać, wszystko to sprawiało, że czas mijał w okamgnieniu, a wciąż czuć było niedosyt. Dzięki tejże osobie wiem, jak pachnie paryski kabaret Moulin Rouge, skąd wzięła się tradycja całowania pomnika Oscara Wilda i dlaczego najlepiej tworzy się pod wpływem absyntu :D Żałuję, że nie możecie choć raz posłuchać na żywo... Możecie jednak zapoznać się z autorską stroną p. Gniady. Nie pożałujecie!


4. SZUKASZ SZCZĘŚCIA? AKCEPTUJ SIEBIE!A na zakończenie coś do obejrzenia. Nagranie polskiej, nieco mniej znajej youtuberki- Alicji Czarodziejki. Motywacyjna pogadanka o tym, jak pokochać siebie. Temat, który chyba nigdy mnie nie znudzi. To, co Alicja przekazuje w swoim filmiku to czysta esencja podstawowych zasad samoakceptacji. Kilka słów o tym, jak walczyć ze swoimi kompleksami, jak oswoić swoje słabości i za pomocą drobiazgów uczynić swoje życie szczęśliwszym. Naprawdę warto posłuchać i zastanowić się nad przesłaniem Alicji :)


Mam nadzieję, że każda z Was znajdzie tutaj chociaż jedną rzecz, która zaciekawi ją na tyle, aby zapoznać się bliżej. Częstujcie się ! :)

1 komentarz:

  1. Zaciekawiły mnie te videa na instagramie, mam już w obserwowanych ;)

    OdpowiedzUsuń